Trapani Tourism rybárčenie kultúra

Trapani a história

Rybárske mesto Trapani na západe Sicílie je opradené legendami asi najmä vďaka zatočenému tvaru prístavu. Drépanon (kosák) podla jedného mytologického príbehu vypadol bohyni Demeter, keď hľadala svoju dcéru Perzeponu. Druhá legenda naznačuje, že kosákom, ktorý padol do mora a položil základy mesta pri súboji boh Saturn. Nech to bolo akokoľvek, pozostatky z antických čias sa nezachovali takmer vôbec, historické budovy sú zväčša barokové, najmä kostoly a katedrály. Významnú rolu zohralo mesto aj počas križiackych výprav, kedy bolo jedným z najvýznamnejších prístavov v Stredozemnom mori. Veľkú časť mesta zničili v druhej svetovej vojne,avšak aj napriek tomu sa následne začalo rýchlo rozrastať.

san giuliank (97)ab

Pláže v Trapani

Ak sa ubytujete priamo v Trapani, k dispozícii je dlhá piesočná pláž pozdĺž Via Dante Alighieri. My sme na nej stretli najmä kitesurferov, vo vode sa začiatkom mája takmer nikto nekúpal, okrem nás len zopár ľudí a jeden potápač, ktorý však asi skôr niečo v mori stratil. Zaujímavým miestom pre krásne fotky je starší veterný mlyn na východnom konci pláže. Domáci na pláži hrávajú aj futbal, alebo len tak piknikujú. Ak vás nezaujme pláž v meste a nevadí vám cestovanie, 40 km severne sa nachádza jedna z najznámejších na ostrove – pláž San Vito Lo Capo.

 

custg_222

Ak máte záujem o gýčovú priezračnú vodu, preplavte sa trajektom alebo “vznášadlom” za menej ako pol hodinku na blízky ostrov Favignana. Cala Rossa, Cala Rotunda či Cala Azzurra určite zaujmú, aj keď nie všetky pláže sú dostupné autobusom, niektoré je lepšie navštíviť skútrom alebo prenajatým autom. V okolí Sicílie sme na viacerých miestach videli medúzy, čiže ak na nejakej pláži nikto nie je vo vode, možno to nie je len studeným morom alebo silným vetrom =)

Ruch mesta dopĺňa trúbenie aut, bzukot mopedov a výhľad na ostrovy a úpätie skaly s historickým mestečkom Erice. Práve Erice, Egadské ostrovy a nádherný dórsky chrám v Segeste sú miesta, ktoré lákajú do Trapani turistov na dovolenky.

Please follow and like us: